دوشنبه 31 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

دفاتر و شركت‌ها

شركت زغال سنگ البرز مرکزی (زیر آب)

5- 01142424001
01142222590
info@cacco.gov.ir
www.cacco.ir
مازندران، سوادکوه، سه راهی آلاشت (روبروی پلیس راه سوادکوه کدپستی: 4791649498
باقر جهانگیری کوهبنانی
01142424000
01142424015
تاریخچه ثبت شركت:

شركت سهامی خاص معادن زغالسنگ البرز مركزی در تاریخ 31 شهریور ماه 1353 تحت شماره 19691 در اداره ثبت شركتها و مالكیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و متعاقباً به موجب صورتجلسه مورخ 23 مرداد ماه سال 1370 مجمع عمومی فوق العاده دفتر مركزی شركت را از تهران به شهر زیرآب منتقل، و در تاریخ 5 مهرماه 1371 تحت شماره 192 در اداره ثبت اسناد سواد كوه به ثبت رسیده است.


تاریخچه فعالیت شركت:

اطلاعات اولیه در رابطه با وجود زغالسنگ در منطقه زیرآب به سالهای 1313-1310 به هنگام ایجــــاد راه آهن سراسری تهران شمال بر می گردد. در سالهای 1341-1338 جهت شناخت دقیق و تكمیل اطلاعات، عملیات اكتشافی توسط شركت ((دماگ)) آلمان شروع گردید و از سال 1347 زمین شناسان شركت ذوب آهن ایران، با همكاری كارشناسان روسیــه توانستند نتایج بسیار خوب و درخشانی را به ثبت رسانند كه نتیجه آن شروع بهره برداری از معادن كارمزد در سال 1350 می باشد.

تاریخچه عملیات اكتشافی در حوزه البرز مركزی كه بیش از 30 هزار كیلومتر مربع از سطح استان مازندران را در بر می گیرد به حدود78 سال بالغ می گردد.نخستین عملیات اكتشافی در این حوزه وسیع در سال 1314 به هنگام احداث خطوط راه آهن سراسری در زیرآب صورت گرفت كه منجر به بهره برداری از معدن كنیج كلا گردید و متعاقب آن نیز عملیات اكتشافی دیگری در محدوده فوق انجام شده كه نهایتاً در سال 1350 به بهره برداری قسمتی از معدن كارمزد در این حوالی انجامید. از این جهت معادن شركت ذغالسنگ البرز مركزی را می توان از قدیمی ترین معادن ذغالسنگ ایران دانست. ازطرفی شركت ذغالسنگ البرز مركزی درراستای سیاست خصوصی سازی دولت از سال 1383كلیه معادن در حال بهره برداری خود را به بخش خصوصی واگذار نموده است.


موقعیت شركت:

ستاد مركزی شركت در فاصله 48 كیلومتری جنوب قائم شهر در منطقه سوادكوه بین دو شهر زیرآب و پل سفید در ابتدای جاده آلاشت در محدوده ای به نام آزادمهر قرار دارد. حوزه ذغالسنگ البرز مرکزی به وسعت 30 هزار كیلومتر مربع در دامنه شمالی رشته كوههای البرز امتداد دارد. در این منطقه وسیع، معادن، مناطق اكتشافی و كارخانه زغالشوئی و تاسیسات شركت پراكنــش جغرافیایی یافته است.


وضعیت شرکت در حال و آینده:

شرکت ذغالسنگ البرز مركزی دارای کارخانه ذغالشویی، آزمایشگاه ذغال در مجاورت کارخانه (درمنطقه انجیر تنگه)، سایت اداری واقع در آزادمهر و یک مجتمع آموزشی-رفاهی واقع در خزرآباد ساری می باشد.این شرکت در راستای فعالیت خود هم اکنون ذغالسنگ کک شوی خام را از معادن بخش خصوصی خریداری و پس از فرآوری در کارخانه ذغالشویی و تبدیل به ذغالسنگ کنسانتره بوسیله خطوط راه آهن سراسری به کارخانه ذوب آهن اصفهان و توسط کامیون به کارخانه کک سازی زرند ارسال می کند. برنامه فعلی تولید ذغال کنسانتره شرکت 100 هزار تن در سال می باشد.

پیگیری اجرای طرح های اكتشافی شركت (استل کنار، گردنه سر و امام زاده حسن) تا مراحل نهایی و اجرای طرح كك سازی، طرح آماده سازی و تجهیز معدن کردآباد و همچنین احداث کارخانه ذغالشویی جدید در شهرستان سوادكوه از دیگر فعالیت های شركت می باشد

این شركت درحال حاضر دارای پروانه بهره برداری معدن کردآباد با ذخیره قطع 6/21 میلیون تن و سـه منطقه اكتشافی استل کنار كردآباد، گردنه سر و سفیدریز و امامزاده حسن را با ذخیره بالغ بر 92 میلیون تن می باشد، همچنین یك كارخانه ذغالشویی و آزمایشگاه ذغال در منطقه انجیرتنگه ، یك سایت اداری واقع در آزادمهـر و یک مجتمع آموزشی - فرهنگی در خزرآباد ساری را تحت پوشش دارد.

شرکت ذغالسنگ البرز مرکزی؛ ذغالسنگ كك شوی خام را از معادن بخش خصوصی منطقه و سایر نقاط استان وکشور خریداری و پس از فرآوری در كارخانه ذغالشویی و تبدیل آن به كنسانتره ذغالسنگ كك شو بوسیله راه آهن به كارخانه ذوب آهن اصفهان و بوسیله کامیون به کارخانه کک سازی زرند کرمان ارسال می نماید.ظرفیت ذغال خام ورودی كارخانه ذغالشویی 500 هزارتن در سال برای دو شیفت كاری و 685 هزار تن در سال برای سه شیفت كاری می باشد.برنامه فعلی تولید كنسانتره شركت 100 هزار تن در سال می باشد.


اهداف شركت:

شركت ذغالسنگ البرز مركزی یكی از تولیدكنندگان كنسانتره ذغالسنگ كك شو می باشد كه با تعهد به تبعیت از الزامات قانونی در كلیه فعالیت ها، ارائه محصولات و خدمات منطبق با استانداردهای ISO 9001، ISO 14001 و OHSAS 18001 و بهبود مستمر در امور شركت به دنبال تحقق اهداف زیر می باشد:

- جلب رضایت مشتری در راستای بهبود كمی و كیفی محصول

كه مشتمل بر تولید و ارسال كنسانتره ذغال با شرایط فنی مناسب به ذوب آهن اصفهان، کک سازی زرند و دیگر خریداران می باشد.

- آموزش و اصلاح ساختار منابع انسانی

اصلاح ساختار شركت در چارچوب اصل 44 قانون اساسی و برنامه اصلاح ساختار نیروی انسانی، اصلاح كلیه منابع و آموزش نیروهای موجود را امری لازم نشان می دهد.

-كنترل عوامل زیان آور محیط كار و محیط زیست

معاینات ادواری پرسنل واندازه گیری عوامل زیان آور از طریق شركت های ذیصلاح ورفع آنها راهگشای مشكلات خواهد بود. جلوگیری از ورود آلودگی های کارخانه ذغال شویی به رودخانه دراسله از دیگر اقدامات شرکت بوده که با احداث دیوار حائل و حوضچه بتنی این مشکل کاملاً برطرف گردید

- نوسازی و بهسازی سخت افزاری و نرم افزاری تولید برای رسیدن به توسعه پایدار در تولید

- بایستی با بازسازی و نوسازی كارخانه ذغالشوئی ضمن افزایش راندمان تولید، تلفات را به حداقل رساند.

- انجام عملیات اكتشافی برای افزایش ضریب اطمینان ذخایر جهت افزایش ظرفیت تولید منطقه

- تجهیز و آماده سازی معادن جدید جهت افزایش تولید ذغال سنگ و تأمین خوراک اولیه کارخانه های در دست احداث

- اجرای طرح كك سازی و کارخانه ذغالشویی جدید در شهرستان جهت ایجاد ارزش افزوده و توسعه پایدار


موضوع فعالیت:

موضوع فعالیت شرکت انجام عملیات اکتشاف، استخراج و فرآوری ذغالسنگ و دیگر فعالیت های مرتبط در زمینه خرید، تولید، فروش، صادرات و واردات این محصول می باشد.


طرحهای سرمایه گذاری شركت:

1- طرح احداث كارخانه ذغالشویی جدید شركت

2- طرح احداث کارخانه کک سازی سواد کوه

3- انجام اكتشاف در مناطق اكتشافی استل كناركردآباد ، گردنه سر و سفید ریز و امامزاده حسن

4- طرح تجهیز و بهره برداری معدن کردآباد

نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 1562712345
تعداد آرا: 0

نظر شما: