پنج شنبه 28 تير 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیر مجتمع خراسان جنوبی خبر داد: آغاز باطله برداری از معدن طلای هیرد
تاریخ : 1396/04/20
هفته گذشته عملیات آتشباری از معدن طلای هیرد به منظور انجام باطله برداری صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علیرضا جلالیان؛ مدیر مجتمع خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت: معدن طلای هیرد با ذخیره حدوداً 4.9 تن به صورت آزمایشی و طی قرارداد با بخش خصوصی آماده انجام عملیات باطله برداری است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر با انجام عملیات آتشباری برداشت 10 هزار تن کانسنگ ماده معدنی از این معدن صورت خواهد گرفت.

جلالیان خاطر نشان کرد: مجوز برداشت 100 هزار تن باطله از معدن طلای هیرد را داریم و ماده معدنی استحصال شده جهت انجام فرآوری به مجتمع طلای موته ارسال می شود.

مدیر مجتمع خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به سایر معادن خراسان جنوبی گفت: در فروردین ماه سال جاری معدن متروکه سرب و روی ازبکوه طی برگزاری یک مزایده به بخش خصوصی جهت انجام سرمایه گذاری واگذار شد و در حال حاضر سرمایه گذار بخش خصوصی در حال دریافت بیمه نامه اکتشاف از صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی می باشد.

وی از برگزاری مزایده جذب سرمایه گذار برای معدن سنگ مرمر پرتقالی و نیز معدن سنگ آهن حنار با ذخیره یک میلیون تن در چند روز آینده خبر داد و گفت: تا پایان تیرماه مزایده در این دو محدوده برگزار خواهد شد.

جلالیان با اشاره به تفاهم نامه همکاری با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت: در حال نقل و انتقال محدوده دیگری با کانسار طلا در خونیک که در 50 کیلومتری طلای هیرد قرار دارد، هستیم.

گفتنی است معدن طلای هیرد در 150 کیلومتری جنوب بیرجند و 8 کیلومتری روستای بصیران قرار دارد.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 72612345
تعداد آرا: 0

نظر شما: