چهار شنبه 29 اسفند 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

عضو هیات مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد: تولید سالانه بیش از 5 تن طلا در کشور
تاریخ : 1397/05/27
در حال حاضر ذخایر قطعی طلا در معادن ایران 250 تن است که توسط بخش خصوصی، دولتی و سرمایه‌گذاری خارجی در حال استخراج است و به گفته عضو هیات مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، به زودی به استخراج 8 تن طلا در سال می‌رسیم و احتمال کشف طلا تا 1000 تن وجود دارد.

در حال حاضر سالانه در دنیا 3200 تن طلا استخراج می‌شود و 121 کشور در امر استخراج طلا مشارکت دارند که چین با 440 تن، بزرگترین تولیدکننده به شمار می‌رود و ایران با تولید سالانه بیش از 5 تن در رتبه 43 جهان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، بهروز برنا؛ عضو هیات مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به وجود حداقل 16 محدوده طلایی در کشور، به ایسنا گفت: بیش از هزار محدوده امیدبخش برای طلا توسط سازمان زمین‌شناسی کشف شده که از این هزار محدوده، در زمینه 100 محدوده کار اکتشافی انجام شده است.

وی در ادامه افزود: طبق نتیجه اکتشافات این 100 محدوده، در 21 استان وجود معدن طلا محرز شده است و از این 21 استان 12 استان به گواهی کشف و معدن رسیده‌اند.

برنا در توضیح وضعیت فعلی ذخایر طلا در کشور گفت: اکنون 24 معدن طلا فعال در کشور داریم که ذخایر قطعی آنها 250 تن و ذخایر احتمالی‌شان 340 تن است که به زودی به استخراج 8 تن طلا در سال نزدیک می‌شوند.

عضو هیات مدیره شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران معدن زرشوران را بزرگترین ذخیره طلا کشور در کلاس جهانی دانست و گفت: این معدن قصد دارد به تولید سه تن طلا در سال برسد. بعد از معدن زرشوران، معدن ساریگونی در صورت تکمیل اکتشاف، جزو ذخایر بزرگ کشور محسوب می‌شود که این معدن از سال گذشته به تولید سالانه سه تن طلا رسیده‌ است.

برنا در پایان از حضور بخش خصوصی در اکثر معادن کشور خبر داد و گفت: فقط معادن زرشوران، کوه‌دم، هیرد و موته دست بخش دولتی هستند.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 29112345
تعداد آرا: 0

نظر شما: