دوشنبه 2 مهر 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک خبر داد: تصویب طرح احداث منطقه نمونه گردشگری مجتمع پتاس در کارگروه میراث فرهنگی استان اصفهان
تاریخ : 1396/05/21
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، علی علوی نائینی؛ مدیر مجتمع پتاس خوروبیابانک با بیان این مطلب گفت: از اواسط سال 94 فعالیت گردشگری در قالب فاز یک شامل احداث آبشار نمکی، 6 عدد سوییت نمکی و یک کافی شاپ در مجتمع آغاز شد.

وی در ادامه افزود: در ایام تعطیلات نوروز سال 95 حدود 10 هزار نفر گردشگر از مجتمع توریستی پتاس خور و بیابانک بازدید داشتند که این تعداد بازدیدکننده انگیزه ای شد تا کلیه پتانسیل ها و جاذبه های گردشگری مجتمع را شناسایی و در قالب یک طرح جامع گردشگری ارائه نمائیم.

علوی نائینی خاطر نشان کرد: پس از تهیه طرح جامع، یک تفاهمنامه بین شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با موضوع فعالسازی پتانسیل های گردشگری معدن پتاس خوروبیابانک منعقد شد و پس از آن توانستیم مصوبه کمیته سرمایه گذاری سازمان ایمیدرو جهت جذب سرمایه گذار را دریافت نمائیم.

وی خاطر نشان کرد: هفته گذشته در نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان که با حضور زرگرپور؛ استاندار اصفهان و رئیس کارگروه میراث فرهنگی استان، محمد علی طرفه؛ معاون امور عمرانی و قائم مقام رئیس کارگروه میراث فرهنگی استان و به دبیری اداره کل میراث فرهنگی استان و با حضور مدیران و کارشناسان ارشد استان برگزار شد، طرح تأسیس مجتمع گردشگری پتاس در شهرستان خور و بیابانک (در شرق استان اصفهان) مورد بررسی قرار گرفت و سپس مورد تأیید و تصویب اعضای کارگروه قرار گرفت.

مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک تصریح کرد: آگهی فراخوان جذب سرمایه گذار طرح جامع گردشگری منطقه پتاس خور و بیابانک از طریق روزنامه های کثیرالانتشار منتشر شده است و امیدواریم به کمک سرمایه گذار بخش خصوصی شاهد توسعه صنعت گردشگری در مجتمع پتاس و کل شهرستان خور و بیابانک باشیم.

گفتنی است مجتمع پتاس خور و بیابانک یکی از بزرگترین تولید کنندگان پتاس در خاورمیانه می باشد و این مجتمع با وسعت معدنی 2000کیلومترمربع در استان اصفهان، شهرستان خور و بیابانک واقع شده است.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 87012345
تعداد آرا: 0

نظر شما: