سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود خبر داد: 5 شرکت بین المللی برای سرمایه گذاری در ترود اعلام آمادگی کردند
تاریخ : 1396/01/26
فراخوان جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شورابه‌های ترود واقع در کویر مرکزی ایران به‌عنوان فرصتی استثنایی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، حسین داشبلاقی؛ مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود با بیان این مطلب گفت: در راستای تهیه اسناد انتخاب مشاور برای انجام مطالعات فنی و اقتصادی معدن شورابه ترود، 5 شرکت بین المللی دارای دانش فنی اعلام آمادگی کردند که تا پایان نیمه دوم اردیبهشت ماه طرح پیشنهادی خود را ارایه کنند و پس از اعلام نتایج ارزیابی اسناد، انجام مطالعات فنی و اقتصادی برای معدن به عنوان بخشی از اسناد فراخوان جهت جذب سرمایه گذار می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: از آنجاییکه شرکت های مذکور دارای برند بین المللی می باشند اقدام بسیار موثری در جهت جذب سرمایه گذار و بهره برداری از معدن ترود انجام خواهد شد.

داشبلاقی خاطر نشان کرد: میزان سرمایه گذاری اولیه در راه اندازی معدن ترود حدود 450 میلیارد تومان است که این میزان متناسب با ظرفیت و محصولات تولیدی و نیز روش تولید محصول نهایی افزایش یا کاهش می یابد.

مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود با اشاره به اینکه معادن شورابه ای از نظر محیط زیست جزو معادن سبز محسوب می شوند و نیاز به ارزیابی زیست محیطی ندارند گفت: امیدواریم به زودی مجوز ترمیم مسیر دسترسی به معدن را از سوی سازمان محیط زیست دریافت کنیم.

شورابه‌های ترود با مساحت 6 هزار و 300 کیلومتر مربع، بزرگترین محدوده معدنی در کشور به شمار می‌رود که در خود بیش از 2.1 میلیارد مترمکعب شورابه جای داده است. عمده‌ترین عناصر معدنی یافت شده در این شورابه‌ها، پتاس و منیزیم است که عناصر همراه زیادی دارد که به مرور برداشت و استحصال خواهد شد.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 33612345
تعداد آرا: 0

نظر شما: