سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان خبر داد: کل تولید سال 96، در شش ماهه نخست سالجاری رقم خورد
تاریخ : 1397/07/23
رشد 85 درصدی تولید شمش آنتیموان در شش ماهه اول سالجاری صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، نوید نیکو؛ مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب گفت: این مجتمع تا پایان شهریور ‌ماه سال جاری در حالی 3 هزار کیلوگرم شمش آنتیموان تولید کرد که این مقدار در مدت مشابه سال قبل، 1620 کیلوگرم و در 12 ماهه سال 96 به مقدار 3050 کیلوگرم رقم خورده بود.

نیکو در ادامه افزود: همانگونه که پیش بینی می شد با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته، هم اینک رکورد جدیدی در این مجتمع ثبت شده و ما توانستیم نسبت به برنامه نیز رشد 53 درصدی را شاهد باشیم.

مدیر مجتمع طرح های اکتشافی و معدنی سیستان و بلوچستان از فعالیت های گسترده این مجتمع صنعتی و معدنی در آینده ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: گام های موثری در این راستا انجام شده و طبق برنامه امیدواریم رسالت خود را در این استان به نحو شایسته ای انجام دهیم.

گفتنی است فلز آنتیموان در صنایع مختلف از جمله الكترونیكی، پتروشیمی، نساجی، باطری سازی، شیمیایی، داروسازی، رنگ و نیز ساخت آلیاژهای محكم در برابر خوردگی و فرسودگی استفاده می شود. ذخایر آنتیموان كشور در استان سیستان و بلوچستان متمركز است كه تاكنون 25 هزار تن ذخیره قطعی با عیار 16 درصد در این استان شناسایی شده است.



نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 30212345
تعداد آرا: 0

نظر شما: