سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد: ارزش ذخایر کشف شده به بیش از 4.2 میلیارد دلار میرسد
تاریخ : 1395/12/09
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نقل از ایمیدرو، مهندس وجیه ا... جعفری در دومین گردهمایی مدیران ایمیدرو در منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس با بیان این مطلب گفت: با کمک ایمیدرو 20 میلیون دلار در حوزه اکتشاف سرمایه گذاری کرده ایم که حاصل این میزان هزینه، کشف ذخایر معدنی به ارزش بیش از 4.2 میلیارد دلار است.

وی در ادامه افزود: مواد معدنی کشف شده عمدتاً به زغالسنگ، سنگ آهن، طلا و آنتیموان اختصاص دارد.

به گفته جعفری، نتایج اولیه اکتشاف توسط این شرکت نشان می دهد که 322 میلیون تن زغالسنگ، 350 میلیون تن سنگ آهن و 150هزار تن آنتیموان کشف شده است.

مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در ادامه افزود: در سال آینده بیش از 60هزار متر حفاری صورت خواهد گرفت.

وی درباره عملکرد سرمایه گذاری طرح ها گفت: 5320 میلیارد تومان جذب طرح های ایمیدرو شده که در اختیار شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بوده است.

جعفری خاطر نشان کرد: 4800 میلیارد تومان نیز در مجتمع های زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران سرمایه گذاری شده که 88درصد از این رقم توسط شرکت های خصوصی انجام شده است.

وی تصریح کرد: در سال جدید باید 1321 میلیارد تومان در طرح هایی که واگذار شده سرمایه گذاری صورت گیرد تا پیش بینی های انجام شده محقق شود.

مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران همچنین شرایط عبور از انحلال شرکت را یادآور شد و گفت: پس از منتفی شدن انحلال شرکت، استراتژی جدیدی بر اساس اصل 44 قانون اساسی و قانون رفع موانع تولید تدوین شد.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 48312345
تعداد آرا: 0

نظر شما: