چهار شنبه 29 اسفند 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

در بازدید مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از فروکروم جغتای مطرح شد: افزایش ظرفیت تولید کارخانه فروکروم جغتای
تاریخ : 1397/10/15
با حمایت های دولت، ظرفیت تولید فروکروم در شهرستان جغتای از 8 هزار تن در سال گذشته به 11هزار تن در سال جاری افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، هفته گذشته وجیه الله جعفری؛ مدیرعامل شرکت در بازدید از خط مکانیزه "جدایش فلز از سرباره" مجتمع فروکروم جغتای با بیان این مطلب گفت: برای راه اندازی این بخش 50 میلیارد ریال هزینه شده که با ایجاد آن بخشی از سرباره های مواد معدنی به فرآیند تولید بازمی گردد.

وی در ادامه افزود: با حمایت های انجام شده، ظرفیت تولید فروکروم این مجموعه صنعتی از 11هزار تن به حدود 16 هزار تن تا پایان سال جاری افزایش می یابد.

جعفری خاطر نشان کرد: قابلیت های فرآوری و تولید معادن کشور شناسایی شده و برای جذب سرمایه گذاران در این بخش تلاش می شود.

رمضانعلی سبحانی فر؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این بازدید گفت: با راه اندازی خط مکانیزه "جدایش فلز از سرباره" بخشی از مواد معدنی سرباره جدا و استفاده بهینه از آن صورت می گیرد.

سبحانی فر با اشاره به حجم 40 هزار تن سرباره در سال افزود: با تفکیک و بازگشت بخشی از این مواد معدنی به چرخه تولید 60 میلیارد ریال حاصل می شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: فروکروم از جمله مواد معدنی است که در صورت توجه به فرآوری آن، ارزش افزوده بسیار دارد.

گفتنی است کارخانه فروکروم جغتای در مرکز شهرستان جغتای و در 350 کیلومتری غرب مشهد واقع شده است.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 19712345
تعداد آرا: 0

نظر شما: