پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود خبر داد: موافقت منابع طبیعی توران با فعالیت های معدنکاری
تاریخ : 1395/09/28
با توافق صورت گرفته با دفتر منابع طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست توران، تداخل معدن پلایای ترود با منطقه حیات وحش توران رفع و آن دفتر با انجام فعالیت های اجرایی در منطقه ترود موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مهندس حسین داشبلاقی؛ مجری طرح تجهیز معدن و استحصال شورابه های ترود با بیان این مطلب گفت: با بررسی های انجام شده و تهیه گزارش های ارزشیابی زیست محیطی، در نهایت دفتر ارزیابی طرح های سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد طرح شورابه های ترود از جمله طرح هایی است که مشمول ارزیابی نمی شود و نیاز به بررسی این دفتر ندارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به وسعت و حجم ماده معدنی ذخیره شورابه ای ترود قطعا امکان برداشت ماده معدنی بیشتری از این ذخیره وجود دارد.

داشبلاقی خاطر نشان کرد: پلایای ترود در مجاورت منطقه تاثیر غیرمستقیم پارک توران قرار دارد که با راه اندازی معدن و به دلیل مجاورت معدن با پارک توران امکان جذب گردشگر در منطقه را خواهیم داشت.

داشبلاقی عدم استقبال بخش خصوصی در فراخوان اخیر را به دلیل عدم بازگشت سریع سرمایه در طرح شورابه ها و نیز پایین بودن اطلاعات فنی لازم در خصوص مطالعات طرح مذکور عنوان کرد و افزود: بر این اساس شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و سازمان ایمیدرو تصمیم گرفتند نسبت به تهیه مطالعات فنی و اقتصادی توسط یک شرکت بین المللی دارای دانش فنی اقدام کنند.

مجری طرح شورابه های ترود تصریح کرد: به زودی مناقصه بین المللی برای انتخاب مشاور خارجی جهت تهیه و تکمیل اسناد و اطلاعات برگزار خواهد شد چرا که نیازمند تهیه و تکمیل کسری اطلاعات و دریافت تاییدیه استاندارد از یک موسسه بین المللی در این خصوص می باشیم تا بتوانیم هر چه زودتر حتی در مقیاس کوچک وارد فاز اجرا شویم.

وی اظهار داشت: شورابه های ترود با 6300 کیلومترمربع بزرگترین محدوده معدنی ایران و خاورمیانه می باشد که 1.2 میلیارد مترمکعب شورابه تجدید پذیر دارد.

لازم به ذکر است پلایای ترود از واحدهای زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در 120 کیلومتری جنوب شهرستان شاهرود و 75 کیلومتری شرق دهستان ترود واقع شده است.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 52112345
تعداد آرا: 0

نظر شما: