پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

در آستانه روز صنعت و معدن اعلام شد: رشد بیش از دو برابری حفاری اکتشافی شرکت تهیه و تولید در 4 سال گذشته
تاریخ : 1396/04/04
حفاری های اکتشافی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در 4 سال گذشته بیش از 2 برابر افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، وجیه ا... جعفری؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان این مطلب گفت: در 4 سال گذشته میزان حفاری های اکتشافی به بیش از 212 هزار متر رسید در حالی که 4 سال پیش از آن، حفاری انجام شده به 102هزار متر رسیده بود.

وی با بیان اینکه حفاری شاخصی با اهمیت در بخش انتهای عملیات اکتشاف محسوب می شود افزود:‌ رکورد فعالیت های حفاری این شرکت در سال 93 (با 86 هزار متر) شکسته شده که عددی بی سابقه در این مجموعه به حساب می آید.

جعفری با بیان اینکه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران از ابتدای دولت یازدهم تا پایان سال قبل 70 میلیارد تومان (20 میلیون دلار) در اکتشاف سرمایه گذاری کرد، اظهار داشت:‌ نتیجه چنین سرمایه گذاری منجر به کشف 560 میلیون تن زغالسنگ و ‌350 میلیون تن آهن و نیز آنتیموان و طلا شد که در مجموع ارزش برجا آن ها به 4.8 میلیارد دلار می رسد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تاکید کرد:‌ ارزش افزوده حاصل از سرمایه گذاری در اکتشاف 240 برابر شده یا به عبارتی کمتر از 5 درصد از کل ارزش برجا مواد معدنی، صرف اکتشاف شده است.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 44612345
تعداد آرا: 0

نظر شما: