سه شنبه 29 خرداد 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران خبر داد: آغاز استخراج زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران تا خرداد
تاریخ : 1396/01/26
مدیر مجتمع سرب و روی انگوران از آغاز استخراج زیرزمینی سولفوره کانسنگ معدن سرب و روی انگوران تا خرداد امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نقل از ایمیدرو، منصور شبانی؛ مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با بیان این مطلب گفت: طی برنامه ریزی های قبلی و اسناد مناقصه، قرار بود طرح سولفوره کانسنگ انگوران 2 ساله انجام و دوره تجهیز و آماده سازی این معدن از سال 97 شروع شود اما با تغییر شرایط، مناقصه این طرح نیز در اوایل سال 95 برگزار و تجهیز کارگاه از بهمن آغاز شد.

وی در ادامه افزود: پیمانکار متعهد شد همزمان با تجهیز معدن، کار استخراج را نیز شروع کند.

شبانی خاطر نشان کرد: دوره تجهیز و آماده سازی معدن به 6 ماه کاهش یافت و در نتیجه پیش بینی می شود در فصل بهار، ماده معدنی استخراج و پُرسازی فضای استخراج برای جلوگیری از تخریب و ریزش معدن نیز از سه ماهه سوم سال 96 آغاز شود.

مدیر مجتمع سرب و روی انگوران با اشاره به ذخیره زیرزمینی یک میلیون و 900 هزار تنی معدن گفت: ظرفیت استخراج سالانه این معدن 120 هزار تن سولفوره روی پیش بینی شده و قرار است طی 10 سال استخراج صورت گیرد و ماده استخراجی نیز در اختیار کارخانه های تولید شمش روی قرار خواهد گرفت.

شبانی تصریح کرد: عیار ماده معدنی بین 35 تا 40 درصد است و با بهره برداری از این طرح، یک هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم به کار مشغول خواهند شد.

به گفته شبانی، سرمایه گذاری معدن توسط پیمانکار صورت خواهد گرفت و طبق قرارداد منعقد شده، 30 درصد ماده معدنی استخراجی به عنوان حق السهم در اختیار پیمانکار و 70 درصد در اختیار دولت قرار خواهد گرفت که در مقایسه با قراردادهای مشابه، منحصر به فرد محسوب می شود، چرا که در برخی موارد، کمتر از 10 درصد ماده معدنی استخراجی به دولت تعلق می گیرد.

گفتنی است معدن سرب و روی انگوران در شهرستان دندی استان زنجان واقع است.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 41612345
تعداد آرا: 0

نظر شما: