سه شنبه 4 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد خبر داد: قرارداد سرمایه گذاری معدن و کارخانجات سرب و روی مهدی آباد منعقد شد
تاریخ : 1395/12/21
به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، طی مراسمی رسمی در حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت قرارداد سرمایه گذاری معدن و کارخانجات سرب و روی مهدی آباد منعقد شد.

امین صفری؛ مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد با اشاره به این موضوع تصریح کرد: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) با اتخاذ تدابیر لازم و پس از طی فرآیند قانونی و انجام فراخوان عمومی که به صورت دو مرحله ای صورت پذیرفت و ارزیابی کیفی و فنی و بازرگانی انجام و قیمت پیشنهادی از سوی متقاضیان ارایه شد و از میان 13 کنسرسیوم متقاضی، سرانجام کنسرسیومی متشکل از شرکت معدنی مبین، شرکت مهندسی کاهنربا، انجمن سرب و روی ایران، شرکت مس مسکنی، شرکت معادن سرمک و شرکت آریا جنوب ایرانیان به عنوان برنده فراخوان شناخته شد.

وی ادامه داد: این مشارکت بلافاصله و در مهلت مقرر نسبت به تسلیم ضمانتنامه بانکی حسن انجام تعهدات دوره پیشبرد به مبلغ 510 میلیارد ریال اقدام و قرارداد فی ‌ما‌بین طی مراسم رسمی با حضور وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت امضا شد.

صفری خاطر نشان کرد: قرارداد احداث کارخانجات فرآوری با ظرفیت 800هزار تن کنسانتره روی و 80هزار تن کنسانتره سرب و نقره و عملیات 180میلیون تنی پیش باطله برداری در 4سال اول که از اهداف اصلی پروژه می باشد آغاز خواهد شد که سرمایه گذاری بالغ بر یک میلیارد دلار را می طلبد.

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد تصریح کرد: بر اساس قرارداد مذکور سرمایه گذار موظف است پس از انجام تجهیز کارگاه معدن و تأمین ماشین آلات مورد نیاز، عملیات معدنکاری و باطله برداری را آغازکرده و به موازات آن انجام مطالعات مورد نیاز کارخانجات فرآوری و تامین زیر ساخت را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: بر این اساس و با پایان دوره یک ساله پیشبرد وارد دوره احداث شده و حداکثر طی 3سال احداث کارخانجات فرآوری سرب و روی و نقره صورت می گیرد و پس از آن در یک دوره 20ساله بهره برداری از کارخانجات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیر مجتمع معدنی مهدی آباد در پایان اعلام کرد: این پروژه پس از بهره برداری هزار نفر به صورت مستقیم و 3 هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد که اشتغالزایی و رونق اقتصادی قابل ملاحظه در منطقه و تحول بزرگ و ارتقای ایران در صنعت سرب و روی از نتایج مهم این طرح ملی می باشد که با همراهی کلیه دستگاه های مربوطه به انجام خواهد رسید.

معدن سرب و روی مهدی آباد با 716میلیون تن ذخیره زمین شناسی حدود 7 درصد فلز محتوی اکتشاف شده روی دنیا را در اختیار دارد که در طراحی اولیه 154 میلیون تن با عیار میانگین 6 درصد 2 درصد سرب، 50 گرم بر تن نقره قابل برداشت می باشد.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 47812345
تعداد آرا: 0

نظر شما: