پنج شنبه 6 ارديبهشت 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

مدیر مجتمع معادن زغالسنگ طبس خبر داد: مجوز زیست محیطی معدن زغالسنگ پروده شرقی صادر شد
تاریخ : 1396/04/11
مجوز زیست محیطی اجرای طرح تجهیز و بهره برداری معدن زغالسنگ پروده شرقی از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی صادر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نقل از ایمیدرو، امید فلاح؛ مدیر مجتمع معادن زغالسنگ طبس با بیان این مطلب گفت: طرح تجهیز و بهره برداری از این معدن با هدف دستیابی به خودکفایی در تامین بخشی از زغالسنگ و صنایع فولاد کشور، کاهش وابستگی به واردات مواد اولیه، صرفه جویی در مصرف ارز و اشتغالزایی و محرومیت زدایی در راستای برنامه ها و سیاست های کلی کشور ایجاد شده است.

وی در ادامه افزود: در راستای اخذ مجوز زیست محیطی این طرح ، قرارداد ارزیابی اثرات زیست محیطی با شرکت مشاور منعقد شد که پس از تهیه و تکمیل گزارش نهایی و قرائت در جلسه کارگروه ماده 2 آیین نامه ارزیابی اثرات زیست محیطی، مجوز زیست محیطی طرح ها در سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مشروط به رعایت الزامات زیست محیطی صادر شد.

مدیر مجتمع معادن زغالسنگ طبس با اشاره به میزان ظرفیت استخراج این معدن اظهار کرد: ظرفیت استخراج سالیانه این معدن حدود 700 هزار تن زغالسنگ خام و معادل 550 هزار تن کنسانتره زغالسنگ است.

گفتنی است معدن زغالسنگ پروده شرقی طبس به وسعت 28 کیلومتر مشتمل بر 8 بلوک و حدود 177 میلیون تن ذخیره قابل استخراج زغال سنگ خام کک شو می باشد که در 75 کیلومتری شهرستان طبس در خراسان جنوبی واقع شده است.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 42412345
تعداد آرا: 0

نظر شما: