جمعه 1 تير 1397
فارسیEnglish

دسترسی سریع

اخبار

هفته آینده برگزار می شود: همایش یافته های جدید اکتشافی ایران
تاریخ : 1396/05/03
همایش یافته های جدید اکتشافی یکشنبه 8 مرداد توسط ایمیدرو در تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به نقل از ایمیدرو، همایش "یافته های جدید اکتشافی در 250 هزار کیلومترمربع پهنه های اکتشافی ایمیدرو" با حضور مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار می شود.

مهدی کرباسیان رئیس هیات عامل ایمیدرو، اسدالله کشاورز مدیرکل اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی اصغرزاده مدیر اکتشاف ایمیدرو، وحید فتوتی مدیرکل ژئومتیکس سازمان زمین شناسی، غلامرضا ملاطاهری سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، حسام مقدم علی مدیر اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و ... از جمله سخنرانان این همایش خواهند بود.

از مهم ترین محورهای سخنرانی در این همایش می توان به اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت در واگذاری پهنه ها، عملکرد اکتشافی تهیه و تولید در 4سال گذشته، عملکرد اکتشافی طرح توانمندسازی بر روی پهنه ها، اکتشاف عناصر نادر خاکی، فعالیت های اکتشافی مشترک با بخش خصوصی در پهنه های کردستان، همکاری های ایمیدرو با سازمان زمین شناسی اشاره کرد.

ایمیدرو از سال 93 تاکنون در بیش از 250 هزار کیلومترمربع گستره کشور که 20 استان و 36 پهنه را شامل می شود؛ فعالیت های اکتشافی در فازهای شناسایی و پی جویی را آغاز نموده است. میزان پتانسیل عناصر نادر خاکی تا قبل از سال 94 حدود 300 هزار تن بوده است اکنون با شناسایی ذخایر جدید میزان این پتانسیل به بیش از یک میلیون تن برآورد می شود.نسخه چاپیارسال به دوستاندفعات بازدید: 64012345
تعداد آرا: 0

نظر شما: